ZDRAVÉ CHODIDLO - VAŠE BUDOUCNOST....
Hallux valgus - kladívkové prsty - prsty přes sebe - otlaky na chodidle - popraskané paty - kuří oka - mozoly - bradavice - verrucae
ortopedické vady u dětí: valgózní pata - podélně plochá noha - snížená klenba - projekt s prvňáčky "Zdravá chodidla - naše budoucnost" - dědičné dispozice - ortopedické vady na nohou Michalky (2,5 let) - RTG bérce dítěte v zátěži bez stélky, na stélce - zdravé chodidlo - co máte pod chodidlem.
Vbočení palce (Hallux valgus) zabrání biomechanická aktivní stélka. Pomůže uvést palec do správné polohy i při již vzniklém onemocnění. Protože operace neřeší příčinu a dříve či později dochází k vybočení palce znovu, doporučujeme i po již prodělané operaci ihned podložit stélky s důlkem pod chodidla, aby znovu k vybočení již nedošlo. Je zde přímá souvislost s krční páteří (C3 - bolesti hlavy) a proto velké napětí na vnitřní straně kloubu palce je i na krční páteři. Reflexní ploška štítné žlázy obepíná kloub palce z vnitřní strany a při vybočení palce je tato reflexní zóna utlačována a štítná žláza je nedostatečně energeticky zásobována. Proto bývá velmi často u mnoha žen onemocnění Hallux valgus provázeno zdravotními problémy se štítnou žlázou i s krční páteří. Je nutné používat co nejvíce otevřenou obuv Hanák, nejlépe vzor 304, aby byly prsty volné. Uzavřenou obuv s vloženou stélkou Hanák obouvejte jen v nezbytně nutnou dobu (nepříznivé počasí, v zimě a při sportu). Silonky používejte co nejméně, aby se prsty nestahovaly k sobě a kloub palce ošetřujte homeopatickou mastí HS5.
Jedná se o velmi častou deformitu prstů. Kladívkové prsty vznikají následkem poklesu především příčné nožní klenby a ochabnutím vaziva. Při vzniku kladívkových prstů dochází ke zkrácení šlach prstů a na hlavičkách kloubů se díky kontaktu se svrškem obuvi vytvářejí otlaky a kuří oka. Jestliže máte kladívkové prsty, řešením je biomechanická aktivní stélka pod chodidlem od rána do večera.
Otlaky a mozoly vznikají na chodidle v místech, které je vystaveno velkému tlaku za spolupůsobení tření. Příčinou vzniku bývá změněná biomechanika chůze, (nerovnoměrně rozložená váha těla) díky nevhodné stélce v obuvi i obuv velmi těsná. Léčba je svým způsobem jednoduchá. Je nejprve nutné odstranit příčiny, tj. tření a přetížení v postižených částech, a následně postupně odstraňovat zrohovatělou kůži do úplného vyhojení. Pro odstraňování otlaků a kuřích ok využít suchou přístrojovou pedikúru. Preventivně působí proti otlakům a mozolům na chodidle biomechanická aktivní stélka, která pozitivně působí na celou plosku nohy. Korková vrstva stélky zaručí stálou teplotu, jakou má tělo a lidé s cukrovkou udávají, že je stélka hřeje.
Na stélce je váha rozložena na šesti bodech ne na třech, jak tomu bylo doposud, na tvrdé podložce a nevhodné vložce v obuvi, (nevzniknou mozoly - prevence gangrény). Měkká tkáň i pata zůstává odlehčena.Tak zmizí nejen otlaky, ale i popraskané paty. (Na patách jsou z pohledu RT pohlavní orgány.)
Bradavice jsou infekčním virovým onemocněním. Velmi často je můžete získat na koupalištích a bazénech. Jsou způsobeny lidským papillomavirem (HPV), a proto nestačí bradavici pouze odřezat, je nutno se zcela zbavit i viru. Nejčastěji se vyskytují u dětí, mladých lidí a lidí s oslabenou imunitou. Při poranění bradavice může docházet k jejímu rozšiřování a tvorbě shluků bradavic.
Není náhoda, kde se otlak, bradavice či kuří oko vytvoří, podle mapy chodidla se dozvíte, který orgán "volá o pomoc"!
Např. na obrázku vlevo i vpravo je to Solar plexus, srdeční pleteň, centrum emocí. Fyzickým projevem bývá
úzkost na hrudníku, stísněnost, (pocit málo vzduchu) a bolest mezi lopatkami (skřípnutý mezilopatkový nerv).
Nejčastější ortopedická vada. Příčiny vzniku jsou: ochablá pevnost vazů, díky nevhodné stélce v obuvi, která nedovolí palci vykonávat funkci páky, chození naboso po tvrdých rovných površích (doma) a genetika. Projevuje se tupou bolestí, pocitem těžkých nohou, trnutím, pálením a zvýšenou únavou chodidel. Vada se zřídkakdy vyskytuje jako vrozená. Je tedy vadou získanou a lze ji velmi dobře napravit pomocí biomechanické aktivní stélky v obuvi. Nedovolte dětem chodit bosky doma na tvrdém povrchu (plovoucí podlaha, lino, dlažba, koberec). Vhodné je chodit bosky jen venku v trávě, písku a po kamínkách.
Více zde: https://www.botyhanak.cz/poradna/reflexni-zony-chodidel/